top of page

O NÁS

Jsme vesnický koedukovaný oddíl, složený ze družiny holek, družiny kluků, jejich rádců a starších činovníků, mimo družinové akce pořádáme alespoň jednou za měsíc událost pro veřejnost nebo oddíl. Mezi tradiční akce patří například Jesenické primátorky, dobývání hradu Starý Jičín, tříkrálová sbírka ale zažili jsme i netradiční akce jako třeba vytvoř si vlastní film nebo návštěva aquaparku a co takhle zkusit strávit celý den cestováním ve vlaku a mnoho dalšího z nekonečných možností, co skauting nabízí.

Myslím si, že náš oddíl je vyjímečný i tím, že máme rádi sportovní a pohybové aktivity, samozřejmostí je kamarádství a udržování skautských ideálů, ostatní udivujeme i našim specifickým smyslem pro humor Tak to jsme my - vesničané z 3. oddílu Jeseník nad Odrou - Hůrka.

Josef Glogar - "Hejdža"
Vůdce oddílu 

Na dobrodružství která jsem díky skautingu prožil budu vzpomínat celý život, proto chci, aby podobné dobrodružství, pocity a přátelství zažil každý člen našeho oddílu.

Vojtěch Glogar - "Datel"
Zástupce vůdce

Jsem schopen udělat cokoli a kdykoli se vzdát.

Tereza Nasswetterová
Rádce družiny

Ve skautu jsem od svých šesti let a za tu dobu jsem zažila mnoho dobrodružství, které se nejevily vždy pozitivně, ale i díky nim mám nespočet zážitků a vzpomínek. Důležité také pro mě je navázání nových přátelství a hlavně získání důležitých životních hodnot.

Matyáš Kuchařík
Rádce družiny

Ve skautu jsem od svých devíti let a moc to pro mě znamená, poznal jsem spoustu lidí. Díky skautu mám vždy o čem vyprávět, naučil jsem se spoustu nových věcí, které mi budou sloužit celý život a chci se o tyto dovednosti podělit s každým novým členem.

Veronika Dorazilová 

Rádce družiny

Ve skautu jsem měla vždy spoustu příležitostí, jako například: mýt se studenou vodou, odbourat strach z myší, sáhnout si na vlastní dno a prostě překonat se abych udělala to, co bych jinak nikdy v životě nedokázala.

bottom of page